Slavnostní zahájení v neuvěřitelné atmosféře!!

Druhý den 17.ročníku EKAG se rozpoutal neskutečný kolotoč kvalifikačních soubojů a finálových klání. Naprosto zaplněný stadion v dopoledních hodinách čelil slabému dešti, a i tak nasazení a výkony všech byly neskutečné. Všechny disciplíny na ovále probíhaly neuvěřitelně v souladu s časovým pořadem a dokonce i skok daleký měl pouze v některých kategoriích, kde se počty pohybovaly nad 150!! účastníků měly menší zpoždění. Největší problém byl v dlouhých hodech, kde díky míčku, kde startovalo okolo stovky dětí začal narůstat výrazný skluz a hrozilo zpoždění slavnostního zahájení Po rozhodnutí ředitele závody a konzultaci s hlavním rozhodčí se upravil pro hod oštěp počet pokusů na dva, což velmi výrazně stáhlo časovou prodlevu a slavnostní zahájení zahájilo včas.

Slavnostní zahájení předčilo v nádherném podvečeru všechna očekávání a bratrská skupina Yes Brothers přivedla do neskutečného varu nejen děti, ale i trenéry, a tak vynucené přídavky nebraly konce a stadion nikdy nezažil tak bouřlivou atmosféru. Po všech oficialitách následovala vynikající ohňová show a závěr okolo 21.00 hod. obstaral velkolepý ohňostroj a tím byl zakončen neskutečně náročný druhý den EKAG 2022.

Pro naše barvy znamenal v neskutečné konkurenci i zisk dvou medailových umístění, když první medaile vybojoval Martin Dobčák na trati 1500m a druhou na 60m trati Adam Slavíček.

Vzhůru do posledního dne největšího žákovské závodu v Evropě a obrovský dík patří technické četě a rozhodčím, kteří odvádí neskutečnou práci!!

Č

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games