Jubilejní 15.ročník EKAG 2020 uzavřel registraci oddílů s neskutečným počtem účastníků v době ustupující celosvětové pandemie

Po ukončení registrace oddílů jsem po sečtení předběžných přihlášek byl velice překvapen, když celkové číslo v této těžké době s odcházející pandemií se zastavilo nečekaně těsně pod tisíc pět set!!! účastníků z neuvěřitelných patnácti států. Překvapením je mimořádný zájem o start na nejprestižnějším žákovském závodě v Evropě ze zahraničí, když po loňském oťukání našich závodů, přijedou velké výpravy z Německa a Polska.

Samozřejmě, že přijedou tradiční silné výpravy z Litvy, Malty, Slovenska, Maďarska, Kypru a další. Ovšem největším překvapením je velký zájem a registrace pětice účastníků z Etiopie.

Původně ještě v době před pandemií, jsem měl připraven časový pořad na tři celé dny za předpokladu okolo dvou tisícovek účastníků, ale nakonec jsme se rozhodli, že závody uděláme dvoudenní a s několika malými změnami, když v kategorii U13 místo míčku proběhne oštěp a v kategorii U14 a U15 proběhnou smíšené štafety na 4x300m, což je jediná pozitivní novinka, kterou Světová atletika zavádí, protože další inovace v atletice jsou naprosto šílené a výplodem totálních amatérů a chorých mozků.

Nicméně jsem přesvědčen, že od 6.9. se v Brně tradičně rozpoutají velmi zajímavé souboje a jubilejní 15.ročník EKAG 2020 přinese výborné výkony a nezapomenutelnou atmosféru.


Č

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games