Na 16.ročníku EKAG padaly světové výkony!!!

16. ročník EKAG 2021 je již minulostí a určitě se tento ročník zapíše do historie velkými písmeny, když během dvou dnů byly k vidění vynikající výkony a překonáním čtyř národních rekordů a neoficiálního světového rekordu v kategorii 14letých žáků je tou nejlepší vizitkou kvality tohoto ojedinělého projektu. Nakonec ohlasy zúčastněných účastníků ze šestnácti států Evropy byly tou nejlepší odezvou pro pořadatele a chtěl bych touto cestou poděkovat za neskutečné množství emailů a SMS.

Samotná závod měl fantastickou atmosféru, která hnala účastníky k neuvěřitelným výkonům, když jsme viděli neskutečný český rekord na 100m př. V podání Zacha Matyáše z Poruby, který zaběhl čas 12,63s. V oštěpu 14letých předvedl po loňském nejlepším světovém výkonu v kategorii U13 i v letošním roce zlepšení světového výkonu v kategorii U14 na neuvěřitelných 65,67m. Dále padly dva národní rekordy Malty na 60m a 300m a k tomu bylo překonáno neskutečných osm rekordů mítinku, který mají velmi vysokou hodnotu.

Mezi touto konkurencí se neztratili i naši svěřenci, když jsme vybojovali výborných šest medailových umístění a v pondělím klání jsme přidali další dva cenné kovy zásluhou Adama  Slavíčka, který nedal nikomu šanci na trati 150m a zvítězil v novém osobním rekordu 18,50s, když přidal ještě ze skoku vysokého stříbro za výkon 157cm. Rozhodně tři zlatá umístění, dvě stříbrná a jedno bronzové umístění je velmi dobré. To jsme měli několik dalších umístění těsně pod stupni vítězů.

Všem patří velká pochvala za předvedené výkony a na závěr musím vyzvednout práci celé technické skupiny, která odváděla po oba dny vynikající práci a samozřejmě i všechny rozhodčí.

 

Už můžeme začít plánovat 17.ročník EKAK 2022!!

 

Kompletní výsledky naleznete zde…..

Č.

 

Nový český rekordman z Brna Zach Matyáš v čase 12,63s!!
Nový český rekordman z Brna Zach Matyáš v čase 12,63s!!

EKAG den první

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podívejte se na

Další aktuality

Odezvy na letošní ročník EKAG 2021!

Drogi Ctiborze, W imieniu kilku ekip sportowych z Polski*, które przyjechały po naszych świetnych doświadczeniach z EKAG 2020, chcielibyśmy Ci bardzo serdecznie podziękować na kolejne cudowne