Na 16.ročníku EKAG padaly světové výkony!!!

16. ročník EKAG 2021 je již minulostí a určitě se tento ročník zapíše do historie velkými písmeny, když během dvou dnů byly k vidění vynikající výkony a překonáním čtyř národních rekordů a neoficiálního světového rekordu v kategorii 14letých žáků je tou nejlepší vizitkou kvality tohoto ojedinělého projektu. Nakonec ohlasy zúčastněných účastníků ze šestnácti států Evropy byly tou nejlepší odezvou pro pořadatele a chtěl bych touto cestou poděkovat za neskutečné množství emailů a SMS.

Samotná závod měl fantastickou atmosféru, která hnala účastníky k neuvěřitelným výkonům, když jsme viděli neskutečný český rekord na 100m př. V podání Zacha Matyáše z Poruby, který zaběhl čas 12,63s. V oštěpu 14letých předvedl po loňském nejlepším světovém výkonu v kategorii U13 i v letošním roce zlepšení světového výkonu v kategorii U14 na neuvěřitelných 65,67m. Dále padly dva národní rekordy Malty na 60m a 300m a k tomu bylo překonáno neskutečných osm rekordů mítinku, který mají velmi vysokou hodnotu.

Mezi touto konkurencí se neztratili i naši svěřenci, když jsme vybojovali výborných šest medailových umístění a v pondělím klání jsme přidali další dva cenné kovy zásluhou Adama  Slavíčka, který nedal nikomu šanci na trati 150m a zvítězil v novém osobním rekordu 18,50s, když přidal ještě ze skoku vysokého stříbro za výkon 157cm. Rozhodně tři zlatá umístění, dvě stříbrná a jedno bronzové umístění je velmi dobré. To jsme měli několik dalších umístění těsně pod stupni vítězů.

Všem patří velká pochvala za předvedené výkony a na závěr musím vyzvednout práci celé technické skupiny, která odváděla po oba dny vynikající práci a samozřejmě i všechny rozhodčí.

 

Už můžeme začít plánovat 17.ročník EKAK 2022!!

 

Kompletní výsledky naleznete zde…..

Č.

 

Nový český rekordman z Brna Zach Matyáš v čase 12,63s!!
Nový český rekordman z Brna Zach Matyáš v čase 12,63s!!

EKAG den první

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games