První den přinesl nádherné souboje a slavnostní zahájení mělo neskutečnou atmosféru

Za nádherného počasí se rozpoutaly nekompromisní souboje na dráze při 16.ročníku EKAG 2021. Více jak 1300 účastníků rozpoutalo neskutečné souboje a z většiny kvalifikačních disciplín jsme se prokousaly do finálových osmiček. Hned první den se dařilo v neskutečné konkurenci i našim zástupcům a spoustu osobních rekordů jsme podpořili třemi medailovými zisky, Když naprosto suverénní vítězství zaznamenal v kategorii 2008 na 60m Adam Slavíček časem 7,59s. Velkým překvapením byly výkony ve výškařském sektoru, když Natálka Skálová procházela soutěží v kategorii 2009 naprosto čistě a novým osobákem 152 cm jasně zvítězila. Třetí medaili přidala na trati 60m dívek kategorie 2006 Kristýna Nollová, když dosprintovala na stříbrné příčce v čase 7,85s. Čtvrtý cenný kov přidala ve vrhu koulí v kategorii 2006 Tereza Láchová za výkon 10, 70 m. Překvapením byl výkon Adély Pólové, která si vylepšila osobní rekord o deset centimetrů na 148 cm a bylo z toho výborné 5. místo.

Slavnostní zahájení proběhlo ve vynikající atmosféře, když po nástupu výprav byly velice zajímavé rozhovory s účastníky OH v TOKIU Terezy Ďurďiakové, a moderátorů ČT z Brna, když velký ohla s zaznamenal olympijský vítěz Robert Změlík. Politické špičky hejtman Jihomoravského kraje pan Jan Grolich a ministryně financí nešetřili chválou nad atmosférou a počtem účastníků. Vše tradičně zakončil ohňostroj  a dnes jdeme do závěrečného dne.

 

Č

výsledky najdete zde…

EKAG den první

EKAG den první

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podívejte se na

Další aktuality

Odezvy na letošní ročník EKAG 2021!

Drogi Ctiborze, W imieniu kilku ekip sportowych z Polski*, które przyjechały po naszych świetnych doświadczeniach z EKAG 2020, chcielibyśmy Ci bardzo serdecznie podziękować na kolejne cudowne