První den přinesl nádherné souboje a slavnostní zahájení mělo neskutečnou atmosféru

Za nádherného počasí se rozpoutaly nekompromisní souboje na dráze při 16.ročníku EKAG 2021. Více jak 1300 účastníků rozpoutalo neskutečné souboje a z většiny kvalifikačních disciplín jsme se prokousaly do finálových osmiček. Hned první den se dařilo v neskutečné konkurenci i našim zástupcům a spoustu osobních rekordů jsme podpořili třemi medailovými zisky, Když naprosto suverénní vítězství zaznamenal v kategorii 2008 na 60m Adam Slavíček časem 7,59s. Velkým překvapením byly výkony ve výškařském sektoru, když Natálka Skálová procházela soutěží v kategorii 2009 naprosto čistě a novým osobákem 152 cm jasně zvítězila. Třetí medaili přidala na trati 60m dívek kategorie 2006 Kristýna Nollová, když dosprintovala na stříbrné příčce v čase 7,85s. Čtvrtý cenný kov přidala ve vrhu koulí v kategorii 2006 Tereza Láchová za výkon 10, 70 m. Překvapením byl výkon Adély Pólové, která si vylepšila osobní rekord o deset centimetrů na 148 cm a bylo z toho výborné 5. místo.

Slavnostní zahájení proběhlo ve vynikající atmosféře, když po nástupu výprav byly velice zajímavé rozhovory s účastníky OH v TOKIU Terezy Ďurďiakové, a moderátorů ČT z Brna, když velký ohla s zaznamenal olympijský vítěz Robert Změlík. Politické špičky hejtman Jihomoravského kraje pan Jan Grolich a ministryně financí nešetřili chválou nad atmosférou a počtem účastníků. Vše tradičně zakončil ohňostroj  a dnes jdeme do závěrečného dne.

 

Č

výsledky najdete zde…

EKAG den první

EKAG den první

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games