Rekordní ročním EKAG odstartoval ve velkém stylu

V sobotu odstartoval již 17.ročník EKAG 2022, který přivítal neuvěřitelných vice jak 1700 účastníků z nakonec patnácti států, když na poslední chvíli se omluvili Turci a Španělé. .

První den odpoledne již proběhly dvě finále ve vrhu koulí. Neskutečný maraton rozběhů na 60m v optimálních podmínkách znamenal pro mnoho startujících nové osobní rekordy. Vynikající výkony předvedli žáci ve skoku dalekém, když na finále bylo potřeba překonat 6m hranici. Rozhodčí na oštěpu odbavili v kategorii dívek neskutečných více jak 60 závodnic, aby se vykrystalizovala finální osmička.

Velký respekt si zaslouží rozhodčí, technická četa, závodní kancelář pod vedením Davida Uhlíře a studio STREAMING 4EVENT Pavla Partiky, kteří odvádí skvělou práci a technika umožňuje všem sledovat výsledky ihned po předvedeném výkonu. Dnes se rozpoutá obrovský kolotoč kvalifikací a na krk si pověsí originální medaile i první vítězové.

Tak vzhůru do druhého dne 17.ročníku EKAG 2022, kde na konci dne nás čeká slavnostní zahájení.

Č

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games