Roch Krukowski ozdobil EKAG světovým velehodem v oštěpu!!

17.ročník EKAG 2022 je již minulostí a rekordních více jak tisíc sedm set účastníků z patnácti států Evropy je v tuto chvíli doma, a nebo směřují k domu, a tak rozhodně závěrečné hodnocení musím zahájit velkou poklonou za neskutečně odvedenou prací rozhodčích, technické čety a servisnímu týmu závodní kanceláře pod vedením Davida Uhlíře, kteří předvedli neskutečně kvalitní práci během tří dnů a díky jim proběhlo vše na velmi vysoké úrovni a v pohodě s minimálními problémy, když v takovém kolosu bylo minimum naprosto zanedbatelných problémů. Takže ještě jednou velký dík vám všem, kteří jste se podíleli na organizaci největšího žákovského mítinku na světě.

 Odměnou celému organizačnímu týmu byly samozřejmě výkony a nasazení zúčastněných účastníků a opravdu souboje a výkony byly neskutečné, když naprosto jasně vyniká super výkon polského reprezentanta Rocha Krukowského, když pod vedením svého otce předvedl neskutečných 76,71m a výrazně vylepšil národní rekord Polska a zařadil se na druhé místo světových historických tabulek. Další národní rekord se posunul na Maltě, když na distanci 800m předvedl Matthew Azopardi roč.2009  čas 2:07,54. Čtyřikrát se přepisovaly rekordy her a to hlavně díky výkonům polských účastníků, když samozřejmě zásluhou oštěpu v podání Rucha Krukowského a dvakrát štafet, když na 4x300m mix.   z Wawel Krakow a 4x60m ze Zwiazek Malopolski.  Čtvrtý rekord přidal na trati 800m maltský reprezentant Matthew Azopardi. 

Rozhodně 17.ročník se zapíše do historie EKAG rekordním počtem účastníků a naprosto neskutečným slavnostním zahájením, kde naprosto spontánně se všichni účastníci roztančili pod taktovku mladíků ze skupiny Yes Brodhers.

Už nyní uvažuji o ročníku 2023, kdy zcela určitě přijdou nějaká omezení v počtech startujících v disciplínách.

Č

Video zde: stadion v pohybu

video zde: vztyčení vlajky

video zde: státní hymna

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games