16.ročník EKAG 2021 je přede dveřmi

Již jen několik dní dělí účastníky od startu na největším žákovském závodě v Evropě na 16.ročníku European Kids Athletics Games, když na slavnostní zahájení přijede do Brna i přes někdy složité restrikce v některých státech, necelých 1400 talentů z šestnácti států Evropy a tak určitě se můžeme těšit tradičně na fantastickou atmosféru a kvalitní výkony.
Slavnostní zahájení, které vypukne v neděli 5.9. od 20.00 hod. bude nabité doprovodným program, ve které budete moct sledovat vystoupení cirkusu LeGrando, ohňovou show, závěrečný velkolepí ohňostroj a to vše v doprovodu živých soch a vztyčením vlajky her. Po nástupu všech výprav přijdou na slovo osobnosti jak sportovní tak i politické. Na účastníky čeká „Olympijské okénko“ kde se nám svěří se svými pocity z OH v Tokiu brněnští televizní moderátoři společně s chodkyní Terezou Ďurdiakovou. V olympijském okénku nebude chybět olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík a ze známých politických špiček přivítáme hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a ministryni financí Alenu Schillerovou.

Tak přijďte podpořit začínající atlety z celé Evropy na 16.ročník EKAG v neděli od 20.00 hod. do sportovního areálu Pod Palackého vrchem.

 

Č

Podívejte se na

Další aktuality

Reprezentace Namibie na EKAG!!

Při mém pobytu v JAR jsme se zkontaktovali s trenérem výšky z Namibie a neskutečný zájem projevil o start na 18.ročníku European kids athletics games